Category: Alternative

9 Comment

  1. Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar sërish lidhur me protestën e banorëve të Astirit. Kryemadhi thotë se ato banorë po kërkojnë të drejtat e tyre që po kërkon t’ua heqë kryeministri.
  2. Ndotja e lumit Krivareka dhe kundërmimi i tij, kanë shtyrë banorë e fshatit Koretinë që për herë të tretë të protestojnë kundër rrjedhës së ujërave të zeza që vijnë nga qyteti e derdhen në lumin.
  3. Abejingų stebėtojų akivaizdoje nužudomas JAV ambasados apsaugininku tarnavęs jūrų pėstininkas – jo kūnas randamas mersedese po vienu Ban Kerita knyga.
  4. May 24,  · Banorët e Millës, Bojkut dhe Kosiqit me vetëkontriubut financiar dhe donacione të diapsorës përmirësojnë infrastrukturën rrugore.
  5. Në ditën e të protestës, pavarësisht temperaturave të ulëta që kanë mbërthyer vendin, banorët e Astirit kanë bllokuar rrugën kryesore, ndërsa me thirrje dhe pankarta në duar kërkojnë anulim e projektit të Unazës së Madhe. “Ne jemi shembulli i gjithë Shqipërisë se kemi 75 ditë që luftojmë për shtëpitë tona. Jo nga Kamza, por edhe [ ].
  6. [ST] anumang nása isip hal bálak o panlilinlang kayâ tinatawag ding punòng banta ang tao na mahilig magplano at maraming bagong idea.
  7. Lahan yang disiapkan untuk pembangunan Batalyon Komposit (photo: IndoTimur) DARUBA, OT- Program Mabes TNI untuk kesiapan pulau-pulau terluar sebagai basis pertahanan menjaga keutuhan dan kedaulatan NKRI serta dijadikan kapal Induk Indonesia, maka di Kabupaten Pulau Morotai Provinsi Maluku Utara (Malut) akan dibangun Batalyon Komposit TNI AD.
  8. Disa ditë pas zbardhjes së vendimit të gjykatës Administrative, që refuzoi vendimin e Këshillit të Ministrave për shpalljen e malit të Tomorrit zonë të mbrojtur, banorë të Beratit, vizitorë madje edhe turistë të huaj vijojnë të firmosin peticionin kundër vendimit të Administratives.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *