Category: Classical

8 Comment

  1. Të thotë: Dëshmoj se nuk ka të adhuruar tjetër me të drejtë përveç Allahut dhe Muhamedi (alejhis-selam) është i Dërguari i Allahut. Duke e shqiptuar haptazi. Të falë pesë namazet. Namazin e sabahut, namazin e drekës, namazin e ikindisë, namazin e akshamit dhe namazin e .
  2. Jan 18,  · Potrivit primarului general, problemele RADET sunt cunoscute, însă nu pot fi rezolvate în doi ani ceea ce nu s-a făcut de la „Revoluţie încoace”. Din păcate, nici în al lea ceas, edilul-șef nu are un plan de redresare a furnizorulu de agent termic din Capitală.
  3. Odata ajunsa in etrier, energia termica incepe sa "fiarba" la propriu lichidul de frana. Cand se intampla asa ceva, se formeaza bule de aer in lichidul de frana. Cum aerul se poate comprima, dar lichidul de frana nu, ajungem sa apasam pedala de frana, uneori pana in podea, fara ca masina sa incetineasca atat cat ne dorim, sau deloc.
  4. Ja se çfarë duhet të dini: Mund të zhvillohet herët. Fëmijët rreth 4 vjeç që vuajnë nga alergjitë, mund të ankohen se kanë gojën ose fytin të acaruar pasi hanë ushqime të tilla. Por kjo nuk ndodh me fëmijët deri në 3 vjeç, sepse atyre u duhet të ekspozohen disa sezone ndaj polenit për t’u bërë alergjikë.
  5. Nu vă neglijaţi, este un lucru normal, care se întâmpla oricui, dar în încercarea de a vă acoperi firele de păr albe, de cele mai multe ori, dăm greş şi ne deterioram părul. Nici produsele din comerţ care promit să soluţioneze aceste probleme nu îşi fac treaba %, sau poate că sunt prea scumpe.
  6. Lulzim Basha mund të jetë nën presionin se ka lënë “baballarët e demokracisë” jashtë, por do të ishte mirë që edhe “babai i vërtetë” e shumë të tjerë, të ishin duke shkruar kujtime sot. /l.m. Next Post. Shevchenko në Milano për stolin, tifozët e "Djallit" ëndërrojnë.
  7. Dyshohet se u nxorr në pritë nga një telefonatë, ja si u ekzekutua Abdulla Budlla në Fushë-Prezë August 3, U vra në rrethana misterioze, zbardhet identiteti i 71 vjeçarit të gjetur i .
  8. Mar 01,  · Perpara se te niseni per udhetim ne Liqenin e Komanit, ose te Fierzes kini parasysh dhe merrni masa per disa gjera kryesore (keto keshilla jane te vlefshme edhe per ju qe planifikoni te vizitoni Thethin ose Luginen e Valbones): Merrni rroba te pershtashme, .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *